Candidates/Ballot Draw Order

Contact Info will be updated during the Holidays.

Place on Ballot Office Sought Ballot Name
1 U. S. Senator Beto O’Rourke
2 U. S. Senator Edward Kimbrough
3 U. S. Senator Sema Hernandez
1 U. S. Representative District 6 Levii R. Shocklee
2 U. S. Representative District 6 Jana Lynne Sanchez
3 U. S. Representative District 6 Ruby Faye Woolridge
4 U. S. Representative District 6 John W. Duncan
5 U. S. Representative District 6 Justin Snider
1 U. S. Representative District 12 Vanessa Adia
1 U. S. Representative District 24 Edward “Todd” Allen
2 U. S. Representative District 24 John Biggan
3 U. S. Representative District 24 Jan McDowell
4 U. S. Representative District 24 Josh Imhoff
1 U. S. Representative District 25 Chetan Panda
2 U. S. Representative District 25 Chris Perri
3 U. S. Representative District 25 Kathi Thomas
4 U. S. Representative District 25 Julie Oliver
5 U. S. Representative District 25 West Hansen
1 U. S. Representative District 26 Linsey Fagan
2 U. S. Representative District 26 Will Fisher
1 U. S. Representative District 33 Carlos Quintanilla
2 U. S. Representative District 33 Marc Veasey
1 Governor Andrew White
2 Governor James Jolly Clark
3 Governor Cedric Davis, Sr.
4 Governor Adrian Ocegueda
5 Governor Jeffrey Payne
6 Governor Grady Yarbrough
7 Governor Joe Mumbach
8 Governor Lupe Valdez
9 Governor Tom Wakely
1 Lieutenant Governor Michael Cooper
2 Lieutenant Governor Mike Collier
1 Attorney General Justin Nelson
1 Comptroller of Public Accounts Tim Mahoney
2 Comptroller of Public Accounts Joi Chevalier
1 Commissioner of the General Land Office Tex Morgan
2 Commissioner of the General Land Office Miguel Suazo
1 Commissioner of Agriculture Kim Olson
1 Railroad Commissioner Roman McAllen
2 Railroad Commissioner Chris Spellmon
1 Justice, Supreme Court, Place 2 Steven Kirkland
1 Justice, Supreme Court, Place 4 R.K. Sandill
1 Justice, Supreme Court, Place 6 Kathy Cheng
1 Presiding Judge, Court of Criminal Appeals Maria T. (Terri) Jackson
1 Judge, Court of Criminal Appeals Place 7 Ramona Franklin
1 Member, State Board of Education, District 11 Celeste Light
2 Member, State Board of Education, District 11 Carla Morton
1 Member, State Board of Education, District 13 Aicha Davis
1 State Senator, District 9 Gwenn Burud
1 State Senator, District 10 Beverly Powell
2 State Senator, District 10 Allison Campolo
1 State Representative District 90 Ramon Romero Jr.
1 State Representative District 91 Jeromey Sims
1 State Representative District 92 Steve Riddell
1 State Representative District 93 Nisha Mathews
2 State Representative District 93 Nancy Bean
1 State Representative District 94 Finnigan Jones
1 State Representative District 95 Nicole Collier
1 State Representative District 96 Ryan E. Ray
1 State Representative District 97 Beth Llewellyn McLaughlin
1 State Representative District 98 Mica J. Ringo
1 State Representative District 99 Michael Stackhouse
1 State Representative District 101 Chris Turner
1 Justice, 2nd Court of Appeals District, Place 5 Delonia A. Watson
1 District Judge, 322nd Judicial District Maryellen Whitlock Hicks
1 District Judge, 323rd Judicial District James C. Teel
1 Criminal District Attorney Tarrant County Albert John Roberts
1 County Judge Lawrence Larry Meyers
1 District Clerk John Derewitz
1 County Clerk Karroll W Parker
1 County Tax Assessor-Collector Ollie Anderson
1 County Commissioner Pct.2 Devan Allen
2 County Commissioner Pct.2 Syed Hassan
1 Justice of the Peace Pct.2 Ernesto Gloria
1 Justice of the Peace Pct.5 Sergio L. De Leon
1 Justice of the Peace Pct.6 Deborah Hall
1 Justice of the Peace Pct.7 Frieda Porter
2 Justice of the Peace Pct.7 Kenneth D. Sanders
3 Justice of the Peace Pct.7 Dustin Ray Webb
1 Justice of the Peace Pct.8 Lisa R. Woodard
2 Justice of the Peace Pct.8 Malinda Miller
3 Justice of the Peace Pct.8 Don A Middlebrooks Sr